Wszystkie zbiorniki mają dodatkowe zabezpieczenie przed wpadnięciem do zbiornika.
Najważniejsze bezpieczeństwo!Czujnik napełnienia szamba

Specjalistycznym szalunek przy wykopach w trudnych warunkach gruntowych:

Dodatkowe kominki posiadające felc zestawiane na zakładkę

kajakiem pod prad
Jakie zbiorniki oferujemy:


Do wykonania całego zbiornika stosujemy beton B 30 (C25/30)(wyższe klasyfikacje na zamówienie).

W naszej ofercie znajdują się wyłącznie trwałe sprawdzone konstrukcje.
Nie oferujemy zbiorników marnej jakości i ich jeszcze gorszej konstrukcji dzięki którym można obniżyć ceny.

Wszystkie przez Nas wyrabiane szamba spełniają wysokie normy jakości.

Proponujemy zastosowanie modułów okrągłych lub owalnych ze względu na ich kształt i grubości ścianek (które mają od 10cm do 12 cm i nie są cieniowane na całej jej zewnętrznej powierzchni! Posiadają dużą wytrzymałość na obciążenia statyczne i dynamiczne (m.in. napór gruntu na ściany zbiornika, głębokość posadowienia, przenoszenie drgań np. przejeżdżających samochodów itp... ).

Zbiorniki okrągłe i owalne mają zdecydowanie większą wytrzymałość i żywotność od modułów tradycyjnych - prostokątnych czy kwadratowych.

Zbiorniki sprawdzają się szczególnie w ciężkim i agresywnym gruncie.

Wszytkie produkty posiadają świadectwo jakości (atest PZH) oraz deklarację zgodności.Zastosowanie zbiorników


 • Osadniki gnilne
 • Zbiorniki bezodpływowe na ścieki
 • Drenażowe oczyszczalnie ścieków
 • Biologiczne oczyszczalnie ścieków
 • Separatory tłuszczu
 • Zbiorniki na wodę deszczową
 • Studnie wodomierzowe
 • Studnie kanalizacyjne
 • Studzienki drenażowe
 • Przepompownie
 • Piwniczka na ziemiopłody
Firma stawia sobie za cel "nie ilość - a jakość" produkcję najwyższej jakości zbiorników na ścieki
Wszystkie nasze zbiorniki są zespalane na placu podczas produkcji.
Miejsce łączenia jest dodatkowo zabezpieczane folią.
Oferujemy również transport samochodami ciężarowymi z HDS, oraz świadczymy usługi dodatkowe, takie jak montaż zbiorników w dole, ewentualnie podłączenie do doprowadzenia z budynku.

Jakich (Producentów) szamb należy się wystrzegać:


W chwili obecnej na rynku pojawiło się sporo (pseudo) firm produkujących zbiorniki betonowe - typ szamba oraz oferujących montaż. Nabycie zbiornika w takim przypadku musi być przemyślane a jakość sprawdzona.
Zakup zbiornika o niskiej jakości pociąga za sobą zwiększone koszty obsługi w czasie użytkowania. Szczególnie, kiedy jest on zamontowany w gruncie o podwyższonym poziomie wód gruntowych. Skutkuje to częstym opróżnianiem i kosztami z tym związanymi. Uszkodzony - pęknięty zbiornik np. pod naporem ziemi potrafi się wypełnić wodą gruntową w kilka godzin, a nawet chwilę po wybraniu.Nierzadko po upływie 2-3 lat dosłownie potrafi poskładać się do środka jak przysłowiowy domek z kart.
Największym kosztem w takim wypadku jest wymiana zbiornika na nowy, co ponosi ogromne koszty wymiany przekraczające koszt nowego wraz z montażem. Dodatkowy wydatek, jaki może się pojawić przy wymianie jest umiejscowienie zbiornika, gdzie często montowany jest we wjazdach bramowych, podjazdach do garażu. W takim wypadku konieczne jest rozebranie i ponowne ułożenie kostki brukowej.

Firmy o małym doświadczeniu, nieposiadające kwalifikacji, a kierujące się jedynie chęcią zysku ze względu na koszty produkcji ograniczają:

 • ilość i średnicę zbrojenia
 • na cemencie z dużą ilością popiołów, a małą ilością wodouszczelniacza dodawanego do betonu
 • grubości ścian zbiornika z 10cm na 8cm - ograniczając przy tym wagę i wytrzymałość zbiorników (po w.w zabiegach i wyprodukowaniu 10 zbiorników mają minimum 1 gratis!!! )
Większość tych pozornych oszczędności sprowadza się do obniżenia wagi zbiornika, a co za tym idzie mniejszymi kosztami jego montażu .
Wyżej wymienione pozorne oszczędności poczynione przy zakupie takowego szamba mogą wiązać się z ogromnymi kosztami wymiany - niestety wydatek często po stronie kupującego (nerwy, sprawy sądowe, czas zmarnowany)co na dowód tego zamieszczam poniższe linki
Zbiornik wykonany w odpowiedniej technologii zgodnie z zachowaniem jak i przestrzeganiem obowiązujących norm! służy wiele lat bez awarii. Na tym etapie inwestycji nie ma mowy o oszczędnościach!UWAGA!!!


Na poniższych zdjęciach pokazane zbiorniki nowo zamontowane, a wyglądające jakby przedwojenne (lub jak kto woli bezpośrednio po nalocie bombowym w 1939r ;) montowane przez konkurencyjne(pseudo) firmy, a już apogeum bezczelności osiągają poprzez klejenie na piankę montażową! Patrz forum: Nieszczelne-szambo

Na pierwszy rzut oka nawet z fotki widać oszczędności na zbrojeniu, grubości ścianek oraz niskiej klasie użytego betonu.ściany pod naporem ziemi popękały a woda wysadziła dna i dokończyła dzieła zniszczeń

Przykłady niewłaściwej konstrukcji szamb i ich montażu.
Raz zamontowany zbiornik musi nam służyć przez wiele lat!
Jeżeli chcesz kupić tanio produkt o marnej renomie i jakości nie szukaj go u nas!!! Patrz: murator forum szamba, a w szczególności Ostrzegam szamba>>>