język polski
język słowacki
język czeski
język ukraiński
KOMINKIWszystkie zbiorniki mają dodatkowe zabezpieczenie przed wpadnięciem do zbiornika.
Najważniejsze bezpieczeństwo!Czujnik napełnienia szamba

Specjalistycznym szalunek przy wykopach w trudnych warunkach gruntowych:

Dodatkowe kominki posiadające felc zestawiane na zakładkę

BlogNa co zwrócić uwagę budując ziemiankę?

Użyteczność ziemianek znana jest już od setek lat. Głównym ich przeznaczeniem jest przechowywanie żywności. Odpowiednio wykonana i usytuowana piwniczka ogrodowa, zapewnia stałą temperaturę wewnętrzną utrzymującą się na poziomie 5-8 stopni nie zależnie od pory roku, a także właściwy do przechowywania produktów spożywczych mikroklimat. Uzyskanie odpowiednich warunków klimatycznych pozwala na utrzymanie żywności w dobrym stanie, w przypadku warzyw korzeniowych, może to być nawet okres 9 miesięcy. Jednak takie efekty uzyskamy tylko i wyłącznie w przypadku, gdy nasza ziemianka będzie prawidłowo wykonana i umiejscowiona.

Zobacz więcej

Rodzaje szamb – co zrobić ze ściekami?

Najprostszym i najwygodniejszym sposobem na odprowadzanie ścieków jest kanalizacja miejska. Jednak nie dla wszystkich jest to dostępne rozwiązanie, albowiem większość małych wsi i miasteczek w Polsce nie jest podłączona do sieci kanalizacyjnej. Z problemem tym, często spotykamy się również na terenach obrzeży większych miast, które ostatnimi czasy cieszą się dużym zainteresowaniem jeśli chodzi o budownictwo mieszkalne. W związku z brakiem kanalizacji, konieczne jest szukanie innych rozwiązań. Obecnie najpopularniejszą alternatywą jest szambo czyli bezodpływowy zbiornik na ścieki.

Zobacz więcej
szambo owalne

Powrót mody na ziemianki – jak współcześnie buduje się i wykorzystuje ziemianki?

Ziemianki znane są już od czasów starożytnych. W okresie, gdy o lodówkach i zamrażarkach nikt nie słyszał, proste ziemianki stanowiły znakomity sposób na przechowywanie żywności przez wiele miesięcy. Niejednokrotnie zimą napełniano je lodem, czasem sprowadzanym z odleglejszych, zimniejszych stron, by jeszcze obniżyć panującą we wnętrzu temperaturę, co pozwalało na dłuższe przechowywanie żywności, szczególnie tej, która psuła się najszybciej. Wykorzystuje się je do dziś nie tylko w biedniejszych rejonach świata, ale też wszędzie tam, gdzie brakuje odpowiednich piwnic czy istnieje chęć – bądź potrzeba – posiadania alternatywnego bezpiecznego miejsca.

Zobacz więcej
ziemianki

Kształt szamba - on też ma znaczenie

O ile kanalizacja miejska jest bez wahania najlepszym sposobem usuwania nieczystości domowych, o tyle nie wszędzie ma ona zasięg. Czy to działka, czy gospodarstwo daleko od miasta - tam kanalizacja zwyczajnie nie jest podłączona. W takich miejscach trzeba szukać alternatyw. Jedną z opcji są zbiorniki na szambo. Każda osoba budująca dom za miastem powinna brać go pod uwagę w trakcie planowania prac - tylko na co najbardziej należy zwrócić uwagę w trakcie wyboru?

Zobacz więcej
kształt szamba

www.awatransbet.pl