KOMINKIWszystkie zbiorniki mają dodatkowe zabezpieczenie przed wpadnięciem do zbiornika.
Najważniejsze bezpieczeństwo!Czujnik napełnienia szamba

Specjalistycznym szalunek przy wykopach w trudnych warunkach gruntowych:

Dodatkowe kominki posiadające felc zestawiane na zakładkę

BlogZiemianki i moda na żywność własnej produkcji

Moda na ziemianki wróciła nagle i niespodziewanie. W jednym momencie nikt o nich nie słyszał, a w drugim każdy miał jedną w przydomowym ogrodzie lub na swojej działce. Jest to po części połączone z modą na wekowanie, robienie własnych produktów oraz na przygotowywanie własnych nalewek i win - w końcu ziemianki tworzą idealny mikroklimat, który od wieków używany był do przechowywania żywności.

Zobacz więcej

Wielkość szamba betonowego a ilość osób w gospodarstwie

Szambo - w przeciwieństwie do kanalizacji - należy co jakiś czas opróżniać. Nie jest to wielkim zaskoczeniem, jednak czasami taki banał może zwyczajnie umknąć komuś, kto przeprowadza się z miasta na wieś, lub dopiero co zakupił działkę za miastem. Eksploatacja i opróżnianie go naturalnie kosztuje - w końcu trzeba zamówić specjalny wóz, który przyjedzie odebrać nieczystości. Jak więc obniżyć te koszty? Nie ma innego sposobu niż to, by wóz przyjeżdżał rzadziej. A na to jest tylko jeden sposób - odpowiednie dopasowanie wielkości szamba do ilości osób zamieszkujących budynek.

Zobacz więcej

Inne zastosowania szamb betonowych

Szamba to nie tylko nieczystości i ścieki. W końcu są to betonowe monolity o piekielnej wytrzymałości mogące być umieszczone kilka metrów pod ziemią. Wymienimy więc teraz część z mniej znanych możliwości ich wykorzystania, z oczywistym wyłączeniem ziemianki, której temat został poruszony w naszym wcześniejszym tekście.

Zobacz więcej

Szamba jednokomorowe i wielokomorowe

Poza wielkością zbiornika, jego kształtem i materiałem, z którego został stworzony jest jeszcze jedna, ważna kwestia - a konkretnie ilość komór wbudowanych w zbiornik. W takcie szukania można zwykle natknąć się na jedno-, dwu- i trzykomorowe, rzadziej można też znaleźć także szamba betonowe o większej ilości komór. Czym się więc różnią między sobą?

Zobacz więcej
komory szamb